Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

FACEBOOK

GOOGLE+

YOUTUBE

BLOG

 

 

 

 

 

 

 


Anoda Annona muricata

Anoda je cizokrajné ovoce, botanický název zní Annona muricata, je známá i pod dalšími názvy jako např. Graviola, soursop, láhevník ostnitý, anona ostnitá nebo guanabana.

Annona muricata je poměrně malý strom s neopadavými, stále zelenými lesklými listy a chutnými, výživnými plody. Strom je vysoký asi 3 – 8 metrů, plod má kulatě protáhlý tvar s měkkými ostny, je velký 20 – 30 cm. Vyskytuje se ve Střední Americe, na severu Jižní Ameriky, převážně v Peru, také v Asii, v Africe, na Srí Lance.

Různé části anody se používají v tradiční medicíně. Používají se listy, plody i kůra, je vhodné použití pro alternativní léčbu konzultovat. Je potřeba dbát na upozornění, že anoda snižuje krevní tlak.

Anoda se tradičně používá k posílení imunitního systému, detoxikaci, při depresích, stresech, vysokém krevním tlaku, cizopasnících, průjmech, horečce, cukrovce, astma, revmatismu, mykózách, také při nádorových onemocněních a nemoci AIDS.

Plody anody chuťově připomínají banán s jahodami, při konzumaci plodů je potřeba vyjmout nejprve nejdlá semena. Anoda je bohatá na provitamin A a vitamin C.

Nutriční hodnoty:

Množství na 100 g

Kalorie (kcal) 66

Tuky 0,3 g

Nasycené mastné kyseliny 0,1 g

Polynenasycené mastné kyseliny 0,1 g

Mononenasycené mastné kyseliny 0,1 g

Cholesterol 0 mg

Sodík 14 mg

Draslík 278 mg

Sacharidy 17 g

Vláknina 3,3 g

Cukr 14 g

Bílkoviny 1 g

Vitamín A

2 IU

Vitamín C

20,6 mg

Vápník

14 mg

Železo

0,6 mg

Vitamín D

0 IU

Vitamín B6

0,1 mg

Vitamín B12

0 µg

Hořčík

21 mg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Soursop

 

Doporučujeme naše sypané a porcované čaje FITNESS TEA ANODA

Zelený sypaný čaj Fitness Tea ANODA 150 g

Zelený porcovaný čaj Fitness Tea ANODA 100 x 2 g